Lezing: Ketelbinkie ontleed – Leven en lied aan boord van een zeeschip

Lezing: Ketelbinkie ontleed – Leven en lied aan boord van een zeeschip

Op zondag 1 maart om 14.00 uur neemt Rein Reuter je in het Museum van de Vrouw mee op een muzikale en maritieme reis tijdens de lezing ‘Ketelbinkie ontleed – Leven en lied aan boord van een zeeschip’. Het is een lezing in woord, beeld én geluid waarin het leven van de zeeman centraal staat.

Als je het leven op zee nooit hebt meegemaakt, kun je je moeilijk voorstellen hoe het er écht aan toe ging. Aan de hand van het beroemde lied Ketelbinkie wordt het bestaan aan boord van een zeeschip stap voor stap ontrafeld. 

Regel voor regel neemt Rein Reuter de tekst onder de loep en licht hij oude, vaak vergeten zeemanswoorden en uitdrukkingen toe. Niet alleen met uitleg, maar ook met beeld, zodat het verhaal echt tot leven komt.

Na de lezing kun je de tentoonstelling ‘Voortvarende vrouwen’ bezoeken, een gezamenlijke tentoonstelling in samenwerking met het Maas Binnenvaartmuseum.

Prijs


De entreeprijs bedraagt € 10,-.

Data


  • 01-03-2026

Verstuur een e-mail


Verstuur een mail naar Lezing: Ketelbinkie ontleed – Leven en lied aan boord van een zeeschip. Je bericht wordt na een klik op “Verstuur” direct verstuurd. In onze privacy verklaring staat hoe Visit Zuid-Limburg met jouw persoonsgegevens omgaat.
Niet alle waardes zijn juist ingevuld. Pas de gegevens aan en probeer het nogmaals.