Voormalig Hema winkelgebouw Geleen

Voormalig Hema winkelgebouw Geleen

Markt 114 a-b
Geleen
Dit voormalige Hema winkelgebouw is ontworpen door de Italiaanse architect Aurelio Galfetti (1936-2021) en gebouwd in 1995. Dit vrijstaande pand is gebouwd in de stijl van het Minimalisme en is gelegen op de overgang het lage naar het hoge gedeelte van de markt in Geleen. 

Door het afsluiten van de Annastraat was er sprake van een groot onbestemd plein. Dit gebouw voorziet als rustpunt en centrering van het markplein.

Het gebouw bestaat uit twee bouwlagen op een vierkante plattegrond en is voorzien van een plat dak. De gevels zijn vrijwel identiek aan elkaar. Binnen het ranke, in beton uitgevoerde raamwerk, zijn, door een kolom van het betonskelet gescheiden, in iedere gevel twee vliesgevels aangebracht. 

Dit resulteerde oorspronkelijk in een zeer transparant gebouw met in de gevels de kenmerkende, niet oorspronkelijke, kleurvlakken.

Tijdens de Open Monumentendag is het voormalige Hema winkelgebouw te bezichtigen op zaterdag én zondag van 14.00-17.00 uur.

Tekst: Desmond Kusters.
Foto: Peter Keulers.

Toegankelijkheid


Er zijn geen noemenswaardige toegankelijkheidsvoorzieningen

Routes in de buurt

Leuks in de buurt!