Toon Hermans Theater Sittard

Toon Hermans Theater Sittard

Monseigneur Claessensstraat 2
Sittard
Het gebouw werd in 1958 geopend als stadsschouwburg Sittard. In het gebouw zijn een aantal kunstwerken aangebracht. In de toenmalige ingangshal bevond zich een applicatiedoek van M.Stultiens-Thunissen. 

Daan Wildschut maakte een mozaïek geïnspireerd op drie poëziefragmenten van Pierre Kemp. Ook is er een schildering van Charles Eyck te bewonderen. Het gebouw straalt de soberheid uit van de wederopbouwarchitectuur. 

Door het toepassen van uit de regio afkomstig materiaal zoals de kalksteenbreukblokken in diverse (keer)muren kun je dit gebouw in de architectuurstijl regionalisme classificeren. Tevens is er sprake van contextuele vormgeving als wij kijken naar de cirkeltjes in de gevels. 

Deze zijn ook aanwezig in de ornamentiek in de er tegenovergelegen wederopbouwflat. Ook dit gebouw heeft muurtjes van kalksteenbreukblokken. In 2014 werd het theater gerenoveerd en zijn er verschillende verwijzingen naar de naamgever Toon Hermans aangebracht. Met name in het theatercafé naar een ontwerp van Koen Savelkoul.

Architectenbureau: Swinkels-Salemans. 

Toegankelijkheid


Er zijn geen noemenswaardige toegankelijkheidsvoorzieningen

Routes in de buurt

Leuks in de buurt!