Koelwandeling door Heerlen (Erfgoedwandeling)

Koelwandeling door Heerlen (Erfgoedwandeling)

Hoofdingang Station Heerlen bij het Maankwartier
Heerlen
Het mijnverleden komt tot leven in deze wandeling over het voormalige terrein van de Oranje Nassau I. Dit, tegenwoordig kale, terrein verandert voor even in de plek waar ooit veel bedrijvigheid was. 

Je loopt langs verdwenen mijnschachten, kolenzeverijen en -wasserijen, koeltorens en natuurlijk langs Lange Jan en Lange Lies. Welke stempel drukte de mijnindustrie op het landschap en de levens van de inwoners van de Mijnstreek? In deze wandeling ga je het allemaal zien.

Praktische informatie:
Duur van de wandeling: ongeveer twee uur.

De gehele route loopt over verharde wegen, speciale wandelschoenen zijn niet nodig. Let op: enkele trappen maken onderdeel uit van de route. Er is niet overal een lift aanwezig.

Reserveren
Stuur een e-mail en vermeld de datum van je voorkeur en met hoeveel personen je wilt deelnemen. Je ontvangt vervolgens een reserveringsbevestiging met alle aanvullende informatie.

Data


  • 06-06-2026
  • 11-07-2026
  • 29-08-2026

Duur


Ongeveer twee uur

Prijs


€ 9,50 per persoon

Informatie en reserveren


Stel je vraag

Wil je meer informatie over Koelwandeling door Heerlen (Erfgoedwandeling), vul dan dit contactformulier in. Je bericht wordt na een klik op “Versturen” direct verstuurd. In onze privacy verklaring staat hoe Visit Zuid-Limburg met jouw persoonsgegevens omgaat. Om jouw vraag zo goed mogelijk te beantwoorden, is het prettig als je al zoveel mogelijk informatie geeft via het contactformulier. Denk hierbij aan:

  • de datum die je in gedachten hebt
  • het aantal (verwachte) personen
  • jouw telefoonnummer om ook telefonisch contact met je op te kunnen nemen
Niet alle waardes zijn juist ingevuld. Pas de gegevens aan en probeer het nogmaals.