Theaterproductie De Keizer van Maastricht - Avondvoorstelling

Theaterproductie De Keizer van Maastricht - Avondvoorstelling

Koepelkerk
Maastricht
Première Theaterproductie De Keizer van Maastricht door Toneelgroep Maastricht, Limburgs Jeugd Symfonie Orkest en solisten, met in de hoofdrol Frank Lammers.

Frank Lammers tijdens Heiligdomsvaart terug op het toneel als ‘De keizer van Maastricht’.
Acteur Frank Lammers keert na lange tijd terug naar het toneel met een hoofdrol in De keizer van Maastricht. Dit is een productie van Toneelgroep Maastricht. Servé Hermans regisseert de muziektheaterproductie in het kader van de 56ste editie van de Heiligdomsvaart Maastricht. 

Lammers wordt omringd door het Limburgs Jeugd Symfonie Orkest onder leiding van dirigent Matty Cilissen. De keizer van Maastricht is van vrijdag 13 t/m zondag 15 juni te zien in de Koepelkerk in Maastricht. 

In De keizer van Maastricht kruipt Lammers in de huid van de excentrieke Joshua Norton. Norton was een succesvolle zakenman totdat een mislukte rijstdeal hem dwong San Francisco te ontvluchten. Hij keerde echter terug als zelfbenoemde keizer, drukte zijn eigen geld en stelde een revolutionair idee voor: een stalen brug naar San Francisco. 

Norton was zowel een zwerver als visionair, een verbinder als een dromer. Het thema ‘Wees een bruggenbouwer’ van de Heiligdomsvaart sluit naadloos aan bij het inspirerende verhaal van Joshua Norton. Dé ultieme bruggenbouwer, zowel in symbolische als letterlijke zin. 

Frank Lammers is onder andere bekend van de succesvolle tv-serie Undercover: "Het zal in deze wereld van de gekken moeten komen. Joshua Norton in De keizer van Maastricht was er zo één. Het is mij een eer en een genoegen om deze rol, samen met dit prachtige orkest en twee fantastische zangers, op mij te nemen."

Regisseur Servé Hermans liep al heel lang met idee rond om dit verhaal te vertellen: “De Heiligdomsvaart Maastricht is een perfecte achtergrond hiervoor. Joshua Norton is immers hét inspirerende voorbeeld van een ultieme bruggenbouwer, zowel in letterlijke als in overdrachtelijke zin. En wat een droom is het dan dat Frank Lammers naar Maastricht komt voor deze rol.”

Exclusieve voorstellingen in de Koepelkerk
De muziektheaterproductie De keizer van Maastricht is slechts vier keer in de Koepelkerk Maastricht. Op vrijdag 13 juni om 20.30 uur, zaterdag 14 juni om 15.00 en 20.30 uur en zondag 15 juni om 20.30 uur. De kaartverkoop start op 10 april via de boekingslink en kaarten kosten € 35,- per persoon.

Data


  • 15-06-2025

Meer van het programma in beeld