Stof tot nadenken over het thema klimaat. Dat geeft Eline Kersten (1994, Maastricht – Zwitserland) jou in de tiende editie van The Studio. Want welke impact heeft het op de mensen wanneer de leefomgeving verdwijnt of in razend tempo verandert?
Verdwijnende en veranderende landschappen
Kersten heeft een bijzondere fascinatie voor verdwijnende en veranderende landschappen. In haar veelzijdige werk belicht en analyseert ze verhalen die gaan over hoe mensen zich verhouden tot de veranderende wereld om hun heen.
Denk aan thema’s als smeltende gletsjers en natuurbranden. Wat doet klimaatverandering met de mensen? Om verschillende verhaallijnen in haar werk te laten zien, werkt ze regelmatig samen met andere professionals. Uiteenlopend van klimaatwetenschappers tot componisten en brandweerlieden.
Van Stipendium naar solotentoonstelling
Eline Kersten is de tiende ontvanger van het Limburg Beeldende Kunst Stipendium, dat in 2018 werd ingesteld door de Provincie Limburg.
Het stipendium omvat een beurs, een solopresentatie in The Studio van Bonnefanten en een werkperiode van zes maanden aan de Jan van Eyck Academie, afgesloten met een deelname aan de Open Studio’s. Zo wordt het werk van Limburgse kunstenaars aangemoedigd en onder de aandacht gebracht van een groter publiek.
Header: Foto van de dwarsdoorsnede van een stuk houtskool van een beuk (Fagus sylvatica), gezien onder donker veldlicht met 100× vergroting. Fotograaf: Radek Grabowski, archeobotanist/anthracoloog.
Mede mogelijk gemaakt door: Provincie Limburg, Ministerie van OCW, VriendenLoterij en GAVE fonds.